„MIKRO mieszkanie 21 m2”

Pomysł na ten post zrodził się gdy przyjęłam zlecenie na najmniejsze mieszkanie jakie kiedykolwiek projektowaliśmy! Zadzwonił do mnie Pan Łukasz i przedstawił plan remontu mieszkania w Krakowie o powierzchni…. Uwaga… 21m2. Stwierdziłam z uśmiechem, że nie ma problemu, gdyż projektowaliśmy już mieszkanie o powierzchni 27 m2. Na co usłyszałam … „ A nie, nie … Pani Kingo, to to jakaś rezydencja była- moje ma 21”. I tak zaczęliśmy naszą miłą współpracę.

Problem jaki pojawia się z mikro przestrzeniami jest taki, że należy wszystko dokładnie zaplanować. Przestrzeń musi być wyliczona co do centymetra! Każdy kąt musi zostać dokładnie przemyślany i rozwiązany. Nie ma miejsca na pomyłki, brak pomysłu czy nieprzemyślane decyzje.
Mieszkanie, które projektowaliśmy miało być pod wynajem. Znaleźć się miały tam wszystkie potrzebne dla wygodnego życia rzeczy.

To mieszkanie jest trochę jak „kombajn”, który ma pomieścić wszystkie rzeczy w sposób umożliwiający komfortowe życie w nim. W strefie dziennej znalazła się pokryta łatwo czyszczącym materiałem sofa z funkcją spania, w kolorze błękitu. Przy niej dzielnie trwają dwa, białe kawowe stoliki. Są lekkie, więc łatwo można zmienić ich lokalizację, przy rozkładaniu łóżka. Obok regał na książki. Przy oknie, z widokiem na miasto umieściliśmy stół z krzesłami z firmy IKEA, który ma równocześnie pełnić rolę biurka. W drugiej wersji regał został zamieniony na biuro. Pamiętajmy, że w tak małych przestrzeniach musimy iść na kompromis! Ściany zostały udekorowane niosącymi pozytywną energię plakatami oraz złotymi tacami, ocieplającymi całe wnętrze.

Kuchnia mimo skali mikro mieści zarówno zmywarkę o szerokości 45 cm jak i płytę indukcyjną w normalnych rozmiarach, piekarnik, lodówkę w zabudowie, pełnowymiarowy zlew. Zabudowa lodówki płynnie przechodzi do salonu, dzięki czemu uzyskujemy spójne, harmonijne wnętrze z dużą ilością miejsca do przechowywania. Z mojego doświadczenia wynika, że wynajmujący mieszkania często dużą uwagę zwracają właśnie na to ile jest szaf i szafek. Zastosowanie takiej zabudowy meblowej sprawiło, że mieszkanie zyskało kolejny atut u zainteresowanych najmem.

Mały przedpokój powiększony został przez lustro, klejone do ściany, w którym odbijają się zawieszone na ścianie wykonanej z listewek, kwiaty. U uwielbiam te doniczki. Są piękne, mają delikatny kształt i dodają charakteru wnętrzu.

zdjęcie pochodzi ze strony: https://onemarket.pl/

Urocza łazienka, pięknie koresponduje z resztą mieszkania. Na podłodze płytki drewnopodobne, które świetnie sprawdzają się jeśli chodzi o utrzymanie w czystości. By uzyskać harmonijne wnętrze płytki zostały ułożone również na ścianie. Zastosowaliśmy kabinę typu walk in a naprzeciwko niej grzejnik. Jest to sprawdzone rozwiązanie, dzięki, któremu będzie Wam ciepło w chłodne dni☺

Wykorzystując każdy kąt, nad zabudową geberit, zaprojektowana została szafka. Takie rozwiązanie jest cudowne i pozwala pomieścić bardzo dużą ilość rzeczy w zamknięciu, bez pokazywania bałaganu ;-). Zapytacie pewnie gdzie pralka? Przenieśliśmy ją za ścianę do szafy.
Mam nadzieję, że ułatwimy Wam urządzanie własnej mikro przestrzeni ☺
Miłego dnia