„PLANNER REMONTU”

Przyszedł czas na kilka postów blogowych, które będą miały formę poradników. Oto pierwszy z tematów, dotyczący spraw remontowych i organizacji remontu. Wielu z Was, zwłaszcza tych, którzy po raz pierwszy zmagają się z remontem swojego wyśnionego mieszkania, zaczyna gubić się w natłoku informacji i spraw do załatwienia.

Postaram się Wam pomóc i usystematyzować wiedzę remontową. Plener powstał w odpowiedzi na pytania moich Klientów. Co po kolei robić? Kiedy co zamawiać? Ile trwają poszczególne prace, ile oczekiwanie na zamówienia itd.

Do dzieła! Poniżej przedstawiam Wam do pobrania gotowy, tygodniowy planner remontowy. Planner jest tygodniowy, ponieważ nie da się na jednej kartce zapisać wszystkich spraw do załatwienia dotyczących całego remontu, zwłaszcza jeśli przeprowadzacie go sami, lub nawet z pomocą projektanta… chyba, że wybraliście opcję projektu wnętrz wraz z nadzorem autorskim ☺Ja zawsze pomagam i podpowiadam moim Klientom co należy zamawiać, kiedy i w jakiej kolejności.

W plannerze znalazły się rzeczy najistotniejsze. W pierwszej tabeli wpisuje się kolejność prac projektowych. Ściąga do tego będzie dostępna w kolejnym pisanym przeze mnie poście ☺. Dalej macie miejsce na „sprawy do załatwienia” dotyczące budowy i wykończenia wnętrz min. Spotkania na budowie, w sklepach wyposażenia wnętrz, umówione spotkania ze stolarzem czy architektem ☺. Możecie wpisać czas spotkań oraz godzinę.
Kolejną ważną rzeczą, która musi być realizowana równolegle z pracami budowlanymi, to zamówienia. Nie każdy z Was wie, że czas oczekiwania na produkty to czasami nawet dwa miesiące ( np. w przypadku zamówienia drzwi wewnętrznych czy niektórych płytek i armatury). Warto zaplanować sobie co należy zamówić, lub jakie zamówienia należy potwierdzić. Pamiętajcie, że jeśli bierzecie architekta wnętrz, to on powinien czuwać nad tym by materiały na budowie znalazły się na czas. Podczas wizyt w salonach wyposażenia wnętrz powinien dobrać Wam produkty, które zostaną dostarczone na planowany czas remontu. Powinien pomóc Wam z realizacją zamówień oraz obliczyć ilości potrzebnych materiałów. Wy tylko pijecie kawę w miłym towarzystwie projektanta, czyli moim ;-), sprawdzacie zamówienia i je potwierdzacie.

Na dole planera macie dla ułatwienia podane pola do wypełnienia a tam min.  kontakt do architekta wnętrz. Warto zapisać sobie telefony do firmy wykończeniowej, stolarza, ślusarza ( jeśli np. planujecie schody stalowe lub inne elementy kute, robione na zamówienie).

Poniżej link do pobrania planner:

Jeśli macie jakieś sugestie bądź pytania to śmiało piszcie !!!

Miłego dnia !

Kinga